Licencjonowana metoda efektywnej nauki

Poziomy kursu

Początek Niesamowitej Odysei Umysłu

Kurs rozwoju inteligencji wielorakich dla uczniów klas 0,1 i 2

Nauka sprawności czytania, stymulowanie harmonijnego rozwoju wszystkich obszarów i poziomów inteligencji wielorakiej, umiejętności uczenia się i poczucia kompetencji oraz pewności siebie dla dzieci z klas 0, 1 i 2.

Jest to program specjalnie skonstruowany dla dzieci klas 0, 1 i 2, które rozpoczynają edukację. To doskonały czas, na bezpieczne wprowadzenie dzieci w świat wiedzy i nauki, pokazania, że nauka może być wspaniałą przygodą. Poprzez rozwijanie umiejętności czytania i uczenia się, wzmacnianie poczucia własnej wartości, odkrywanie indywidualnych uzdolnień dziecka tworzymy podwaliny pod dobry start zarówno w szkole jak i na przyszłość.

Początek Odysei - mały inteligentny chłopiec czytający książkę

Dzięki udziałowi w kursie Twoje dziecko:

• doświadczy, że nauka to świetna zabawa,
  • poczuje się wartościowe i kompetentne,
  • nauczy się czytać metodą przyjazną mózgowi i będzie rozumiało czytany tekst, a nie tylko składało literki,
  • rozwinie pasję poznawczą,
  • pozna swój własny wachlarz niepowtarzalnych uzdolnień,
  • będzie potrafiło koncentrować się i kierować swoją uwagę na rzeczy istotne.

• 60 spotkań 2 razy w tygodniu po 45 minut,
  • systematyczne informacje na temat postępów dziecka,

Mała Odyseja Umysłu

Kurs efektywnej nauki dla dzieci z klas 3-8

Jest to kurs dedykowany dzieciom od klasy trzeciej lub, które potrafią już biegle czytać. Przed nimi coraz więcej przedmiotów, coraz obszerniejszy materiał i coraz więcej wyzwań stawianych w szkole. To dlatego potrzeba im umiejętności uczenia się. Kurs skonstruowany jest tak, aby każdy kursant wiedział, jak się uczyć, żeby się nauczyć oraz żeby proces nauki był przyjemny i efektywny.

Mała Odyseja Neuronów - radość z nauki, dziewczynka przy laptopie

Dzięki udziałowi w kursie Twoje dziecko:

• nauczy się, jak się uczyć,
  • skróci czas nauki dwu-, a nawet trzykrotnie,
  • czas zaoszczędzony na nauce szkolnej będzie mogło wykorzystać na rozwój innych pasji i zainteresowań,
  • nabierze wiary we własne kompetencje i możliwości,
  • pozna techniki pamięciowe,
  • pozna techniki szybkiego czytania,
  • zacznie czytać w tempie 500-1000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu zwiększy się do 80-100%,
  • będzie pasjonatem czytania,
  • nauczy się wykorzystywać piktogramy,
  • stanie się mistrzem robienia notatek.

• 30 spotkań po 75 minut raz w tygodniu,
  • dostęp do platformy e–learningowej, na której można trenować kolejne umiejętności,
  • systematyczne informacje na temat postępów dziecka,

Wielka Odyseja Umysłu

Kurs efektywnej nauki dla młodzieży i dorosłych

To niestandardowy program edukacyjny opierający się na nowatorskich metodach szybkiego czytania i technikach pamięciowych, który dedykowany jest młodzieży i dorosłym. Kurs pomoże zwiększyć potencjał umysłowy i zapewni sukces na niezliczonych polach.

Odyseja Nauronów - dziewczyna oraz kolorowy mózg

Elementy kursu:

Korzyści płynące z kursu - nauczysz się:

• szybko czytać ze zrozumieniem: osiągniesz tempo nawet ponad 1000 słów na minutę i zwiększysz poziom rozumienia tekstu,
  • poznasz różne strategie pracy z tekstem,
  • poznasz swoją preferencję poznawczą i zobaczysz, jak pracując w zgodzie z nią podnosić wydajność pracy intelektualnej,
  • poznasz podstawowe prawidłowości pracy mózgu,
  • nauczysz się robić twórcze notatki wykorzystując mapy myśli oraz piktogramy,
  • dzięki intensywnemu treningowi Twoja pamięć i koncentracja zwiększą swoją wydajność i efektywność.

• 20 spotkań po 90 minut lub 40 spotkań po 45 minut,
  • dostęp do platformy e-learningowej, na której można trenować kolejne umiejętności,
  • systematyczne informacje na temat postępów,

Nieskończona Odyseja Umysłu

Kurs efektywnej nauki dla zaawansowanych

To program skonstruowany z myślą o dzieciach, które zakończyły przygodę z kursem podstawowym. Jego celem jest rozwój już nabytych kompetencji poprzez poznanie zaawansowanych technik pamięciowych i technik bardzo szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dzieci trenują także myślenie twórcze i logiczne oraz utrwalają zasady ortografii za pomocą technik pamięciowych.

Wszystkie umiejętności ćwiczą także na materiale szkolnym, aby cały czas doskonalić umiejętność efektywnego uczenia się.

Dzięki udziałowi w kursie Twoje dziecko:

• udoskonali swoje techniki efektywnego uczenia się,
  • oswoi ortografię i nie będzie mieć z nią kłopotów,
  • nabierze wiary we własne kompetencje i możliwości,
  • pozna zaawansowane techniki pamięciowe,
  • zacznie czytać w tempie 1000-2000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu zwiększy się do 80-100%,
  • będzie pasjonatem czytania.

• 30 spotkań po 75 minut raz w tygodniu,
  • systematyczne informacje na temat postępów,