Kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat – Savvy Ed

Jaki jest Savvy Ed?

Savvy Ed to starszy brat misia Teddy Eddie. Savvy Ed to metoda bardzo ambitna. Dzięki niej, dzieci w wieku od 7 do 10 lat, opanowują ogrom materiału. Skuteczność tej metody polega na tym, że dzieci zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele się uczą oraz ile od nich wymagamy. Nauka nie sprawia problemów dlatego, że bazujemy na ich wiedzy i doświadczeniu językowym nabytym w poprzednich latach, które systematycznie rozwijamy i utrwalamy.

Dla kogo jest Savvy Ed?

Metoda Savvy Ed skierowana jest dla dzieci uczących się w szkołach językowych lub prywatnych szkołach podstawowych. Savvy Ed jest dedykowany uczniom, którzy kontynuują naukę języka angielskiego po mocnym programie przedszkolnym, np. Teddy Eddie.

Najważniejsze założenia metody Savvy Ed:

Logo Savvy Ed
  • EFEKT KULI ŚNIEŻNEJ czyli „stopniowe narastanie“ materiału językowego w zadaniach, powtórkach i ułożeniu zajęć,
  • KOMPAKTOWOŚĆ I KOMPLETOŚĆ - metoda Savvy Ed to nie tylko podręcznik, ale cała filozofia nauczania oraz dodatkowe materiały i elementy niezbędne wspierania nauki,
  • SYSTEMY MOTYWACYJNE - Savvy Ed przesyła dzieciom z całego świata listy, motywując i nagradzając za zaangażowanie, a podczas lekcji wykorzystywane są elementy „grywalizacji”, tzn. dzieci w trakcie zajęć np. zbierają grudki złota potrzebne do budowania swojego Złotego Królestwa,
  • OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE po opanowaniu przez dziecko materiału, nie wystawiamy ocen innych niż "A". Wszystko po to, aby wspierać rozwój i talenty młodych kursantów.

Ewaluacja wyników nauczania

Wychodząc naprzeciw nowym trendom w edukacji oraz dbając o dobro i prawidłowy rozwój emocjonalny dzieci, do metody Savvy Ed zostały wprowadzono elementy OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO. Uczeń i rodzice mogą liczyć na:

Savvy Ed i zadania domowe

Metoda Savvy Ed dedykowana jest uczniom wczesnoszkolnym. Oznacza to, że wsparcie rodziców, szczególnie w przygotowaniu się do lekcji i odrobieniu zadania domowego jest niezbędne. Chodzi o to, że trudno jeszcze na tym etapie oczekiwać od dzieci, że będą umiały się same zorganizować. Dlatego kontakt i współpraca rodziców z lektorem ma ogromne znaczenie – zarówno pod względem organizacyjnym, dydaktycznym, ale także (a może przede wszystkim) motywacyjnym i dlatego tak bardzo o to dbamy.

Wysoki standard nauczania

Nasi lektorzy prowadzący zajęcia przechodzą skrupulatną rekrutację według wytycznych Licencjodawcy. Sprawdzany jest ich poziom językowy, wymowa oraz predyspozycje do pracy z dziećmi szkolnymi. Wybrana kadra przechodzi szkolenia dotyczące specyfiki pracy z dziećmi w wieku szkolnym oraz pracy z metodą. Każdy lektor wyposażony jest w szczegółowe instrukcje, procedury, plany zajęć oraz materiały, które uatrakcyjniają zajęcia.

Lekcje są cyklicznie hospitowane i omawiane z Opiekunem Metody Savvy Ed. Wybrane zajęcia są nagrywane, a następnie oceniane przez metodyków Licencjodawcy. Omawiamy je według specjalnego STANDARDU METODY SAVVY ED tak, aby nie tylko zapewnić najwyższą jakość, ale również stale wyznaczać nowe ścieżki rozwoju lektorom prowadzącym kurs.

Stały kontakt lektora z rodzicami

Bardzo ważnym aspektem metody jest KONTAKT LEKTORA z RODZICAMI, którzy mogą liczyć na:

Poziomy kursu Savvy Ed

Poziom 1 Savvy Ed

Poziom Savvy Ed 1 (7-8 lat). Priorytety: komunikacja i nauka czytania

Uczeń kontynuuje naukę języka obcego na bardzo wysokim poziomie. Priorytetem jest komunikacja oraz stopniowe nabywanie wysokich kompetencji w czytaniu w języku obcym. Obszerny i różnorodny materiał jest kompatybilny z poziomem egzaminu Cambridge English: Young Learners – Starters.

• wiek: 7-8 lat, 1-2 klasa,
Poziom 2 Savvy Ed

Poziom Savvy Ed 2 (8-9 lat). Priorytety: komunikacja i nauka pisania

Uczeń kontynuuje naukę, jednocześnie utrwalając poznany wcześniej materiał. Priorytety na tym poziomie to komunikacja oraz stopniowe nabywanie wysokich kompetencji w pisaniu w języku obcym. Materiał jest kompatybilny z poziomem egzaminu Cambridge English: Young Learners – Movers (poziom A1 wg Rady Europy).

• wiek: 8-9 lat, 2-3 klasa,
Poziom 3 Savvy Ed

Poziom Savvy Ed 3 (9-10 lat). Priorytety: integracja wszystkich sprawności językowych i gramatyka

Na tym poziomie następuje integracja wszystkich sprawności językowych: słuchania, mówienia, czytania i pisania. Zaczynamy kłaść nacisk na poprawność gramatyczną. Materiał jest kompatybilny z poziomem egzaminu Cambridge English: Young Learners – Flyers (poziom A2 wg Rady Europy).

• wiek: 9-10 lat, 3-4 klasa,
  • grupy do 10 osób.

Co zawiera pakiet edukacyjny?

Dzieci korzystają z pakietu edukacyjnego, na który składają się:

• Savvy Book – podręcznik,
  • Snowball Book – zeszyt ćwiczeń,
  • Parents Book – zeszyt kontaktu dla rodziców,
  • dostęp do nagrań, które obejmują historyjki, słuchowiska, rymowanki, piosenki oraz ćwiczenia z kursu,
  • Savvy Tile – magiczną płytkę Eda,
  • Savvy Quest – całoroczny dostęp do edukacyjnej aplikacji,
  • Teczka.
Pakiet edukacyjny Savvy Ed

Odtwarzając film zgadzasz się na warunki polityki prywatności serwisu YouTube.

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów metody Savvy Ed. Oficjalna strona właściciela metody Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League: www.edubears.pl